Star kruh

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

tema odprta - 27. sep 2006 9:50 | ogledi: 5.309 | odgovori: 9

Živjo,

doma imam tri že malo trde lepinje, pa me zanima kaj bi se iz tega še dalo narest - se bi dalo kruhove cmoke? Mogoče kaj drugega?

Tudi sicer me zanima kaj naredite s starim kruhom - predvsem črnim.

Pozdravček,

Scorpy

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 9:57

kruhove cmoke, grmado, fancoski toas oz. v jajcu in mleku namočen popečen kruh, sladoled, drobtine... Veri

alexis  

član od: 30.5.2006

sporočila: 884

27. sep 2006 10:01

Veri, sladoled???????????? alexis

jessy6  

član od: 13.2.2006

sporočila: 764

27. sep 2006 10:12

Uh, to pa tudi mene zanima, kako bi neredila sadoled iz starega kruha...po mojem se je Veri malo zatipkala... jessy6

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

27. sep 2006 10:42

hehe, ne, res obstaja, sladoled mislim da iz črnega kruha, doma mam recept, v bistvu se drobtine bolj grobo naribane v multipraktiku popraži na malo masla in sladkorja, zgleda čudno, pa je prav dobro:) Ali pa sirov fondi, zanj je še boljše, če je kruh malo star, da se ne drobi preveč in ne razpadejo kocke prehitro. To bova midva danes jedla:) Veri

majdka  

član od: 24.9.2003

sporočila: 126

27. sep 2006 10:46

ojla, naredi kruhov narastek (baza), ful dobro. Če mi ostane kruh, pa sploh ni važno kakšen (črn ali bel) se nič več ne sekiram, kaj bi naredila. To je tisto ta pravo, pa še mrzlo je dobro. Mal eksperimentiram , dam v to kruhovo zmes vse kar se mi "vala" po hladilniku in to je to. Zraven pa skleda solate- in je kosičerja (kosilo + večerja).

marika  

član od: 4.5.2004

sporočila: 125

27. sep 2006 10:47

Če se še da rezati z mašinco, ga tanko narežem. Te rezine otrokom opečem na maslu, obrnem in polijem s stepenim jajcem, na vrhu polijem malo kečapa in vržem nariban sir. Pokrijem. Ali pa rezine naložim v pekač. Na vsako rezino rezino sira in to pustim v pečici, mi pa na sprehod. Ko pridemo domov pečico prižgem in 15 minut je pečeno. Ali pa jim jih narežem na večje kocke, posebaj stepem jajca in vse skupaj zmešam in popečem med mešanjem na vroči maščobi. Mož pa jih ima najraje na hitro pomočene v mleko in potem povaljane v jajcu in ocvrte. Za vse pa jih narežem na rezine, malo pustim odležati in potem še na kocke. Te kocke spet malo pustim, potem pa jih prepražim v teflonski ponvi. Shranim v papirnati vrečki. So zelo zanimive, ko takole napraviš iz več vrst kruha (belega, polbelega, polnozrnatega, s semeni......). To gre pri nas za "med" v kremne juhe. Če ga je pa več, pa naredim narastek z jabolki, cmok iz prtiča, uporabim za nedev npr. blanširanih ohrovtovih listov....... Pozdravček Marika

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

27. sep 2006 11:16

Zelenjavne zrezke! Zakon! Kruh narežeš na kocke (vseeno, je bel, črn....) in pokapaš z mlekom. Pustiš nekaj časa, da se kruh malo omehča. Preložiš v multipraktik in zmiksaš. Presipaš nazaj v skledo, dodaš prepraženo čebulo, česen, petršilj, baziliko, poper, sol, vegeto, majaron, jajčko, malo moke in malo drobtin, malo pregneteš in dodaš kuhano zelenjavo (korenje, grah, koruzo, cvetačo....) kar pač imaš pri roki. Oblikuješ hlebčke in jih povaljaš samo v drobtinah. Ocvreš jih v vročem olju, par minut na eni in par minut na drugi strani. Lahko jih ponudiš k zrezkom v omaki, lahko pa so samostojna jed s solato. LP! Galja

Scorpy  

član od: 3.2.2006

sporočila: 335

27. sep 2006 11:25

super, res hvala za nasvete. po mojem bo res kruhov narastek, vsekakor si bom pa zabeležila tudi te zelenjavne zrezke, to mora bit tud super (čeprav jih bom jedla sama, že vidim kako moj zavija z očmi:) Scorpy

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

27. sep 2006 12:56

Pa česnov kruh ali pa zeliščni. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti